Svg Vector Icons : http://www.onlinewebfonts.com/icon

آب معدنی | آب آشامیدنی | آب معدنی طبیعی

آب اکسیژن دار چیست؟

223  تعداد بازدید  |  دوشنبه 1 شهریور ماه 1400

آب اکسیژنه آبی است که اکسیژن اضافی به آن تزریق می شود.مانند آب گازدار اما با گاز متفاوت.داشتن اکسیژن بیشتر در خون و بدن می تواند انرژی و متابولیسم را بهبود بخشد

آب اکسیژن دار چیست؟

آب اکسیژنه آبی است که اکسیژن اضافی به آن  تزریق می شود.مانند آب گازدار اما با گاز متفاوت.

تمام آب - شامل آب لوله کشی - حاوی مقداری اکسیژن محلول است. این اکسیژن اکسیژن حاصل از H2O نیست ، بلکه خود O2 محلول است. داشتن اکسیژن بیشتر در خون و بدن می تواند انرژی و متابولیسم را بهبود بخشد و اسید را در جریان خون خنثی کند (از آنجا که آب دارای pH خنثی است) ، که در نتیجه به بهبود بازیابی بعد از تمرین کمک می کند."

 

 

 

 

مزایای اب اکسیژن دار

اکسیژن اضافه شده برای سلامتی مفید است ، از جمله فواید آن کمک به بازیابی بدن بعد از ورزش ، دفع سموم از بدن و سالم نگه داشتن پوست است.

 

پاکسازی لاکتات را بهبود می بخشد

در حین ورزش با شدت متوسط ​​تا شدید که بیش از 10 ثانیه ادامه می یابد ، بدن شما لاکتات را به عنوان محصول جانبی تولید انرژی تولید می کند.

متابولیسم جمع شدن لاکتات زمانی اتفاق می افتد که بدن ما کربوهیدرات ها را برای انرژی در زمانی که اکسیژن در دسترس نیست میسوزاند.

با تجمع لاکتات ، اسیدیته ماهیچه ها نیز افزایش می یابد و این می تواند در صورت کنترل نشدن باعث خستگی ماهیچه ها شود. بنابراین ، پاکسازی لاکتات و اسیدیته ماهیچه ها در حین ورزش مداوم اهمیت پیدا می کند.

 

آب اکسیژن دار برای پوست مفید است. آن را تمیز ، سالم نگه می دارد. آب اکسیژن دار به دلیل بهره مندی از اکسیژن اضافی باعث می شود قلب و ماهیچه های شما بهتر کار کنند. و برخی از محققان می گویند که می تواند چین و چروک ، ریزش مو و حتی رگ های عنکبوتی را بهبود بخشد.

 

 

 

آیا آب اکسیژنه واقعا موثر است؟

 

مطالعه ای اخیراً بر روی 25 ورزشکار توسط محققان دانشگاه تگزاس وومن در دنتون ، انجام شده است ،

که در آن بیست مرد و پنج زن ، که همه دونده های حرفه ای بودند، مورد آزمایش قرار گرفتند. به آنها آب فوق اکسیژن دار یا آب معمولی بطری به مدت یک هفته داده شد. عملکرد آنها در یک مسابقه 5 کیلومتری در یک پیست مورد آزمایش قرار گرفت.

با توجه به نتایج تحت نظارت توسط دکتر بالینی محقق زن تگزاس جان دانکن ، که دارای مدرک دکتری است. در فیزیولوژی ورزش ، 83 درصد از سریعترین زمانها توسط دونده هایی که آب غنی شده با اکسیژن مصرف کرده بودند ، ثبت شد.

و به گفته دانکن ، اندازه گیری های انجام شده بر روی ورزشکاران اشباع اکسیژن بیشتری را در خون نشان داد.

 

 

بیشتر بدانید:

 

آب هیدروژنه

آیا وجود کلسیم در آب برای شما مفید است؟

بررسی قابلیت جذب بالای آب میکروکلاستر شده در بدن

آیا کرونا ویروس از طریق آب اشامیدنی انتقال پیدا میکند؟

چگونه به نوشیدن آب راغب شویم؟